Матеріали з української літератури


Література рідного краю
Поезію В. Г. Олійника "Слова" декламує здобувачка професійної   освіти групи № 11 Фіголь Катерина    ***************************************************************************************************************************************** Володимир Олійник – поет, літературознавець, видавець-редактор, культуролог, громадський діяч, автор понад двадцяти поетичних збірок. Його поезія будить у серцях читачів струни людяності, духовності, милосердя, доброти та любові. Поетичний світ Володимира Олійника своєрідний і різнобарвний. У ньому знайшла своє відображення особистість патріота, людини високої культури, яка відчуває нерозривний зв'язок з багатством давнього народного рідного слова, продовженого наступними поколіннями.  ****
Олійник Володимир Григорович народився 10 березня 1962 року в селі Лугове Ярмолинецького району Хмельницької області. Початки духовного виховання отримав від своєї бабусі Ганни Петрівни («Бабусине Євангеліє»). Ще з шкільних років, а згодом і студентських зазнав утисків і переслідувань за віру. Вже d час перебудови, на зорі незалежності України християнські вірші молодого поета друкувалися в обласній газеті «Милосердя». Згодом поетичні твори духовного спрямування публікуються в окремих збірках митця «Скрипка вічності» (1990), «Вертають на Вкраїну журавлі» (1993), « Небесний Ключ Білих Лелек» (2005), «Обеліск на шкільному подвір`ї (1991) та ін. У 2000 році побачила світ збірка «Берізка на церкві», присвячена визначній даті приходу в Україну-Русь християнства.
 Джерело: Хмельницька міська централізована бібліотечна система


Життєвий і творчий шлях І.Я.Франка

Життєвий і творчий шлях Михайла Коцюбинського

Життєвий і творчий шлях Панаса Мирного

Життєвий і творчий шлях Ольги Кобилянської

Життєвий і творчий шлях Лесі Українки

Лютий 2021 р.
До 150 річниці від дня народження Лесі Українки

   З нагоди ювілею, 150 річниці від дня народження великої поетеси, 25.02.2021 р. для здобувачів професійної освіти групи №18 провела виховну годину.        

 Присутні на заході торкнулися глибин творчості та життєвого шляху Лесі Українки, відчули легкий сум, присутній у ліричній поезії; глибоку любов до рідної землі, неньки України. 

 Під час заходу здобувачі освіти мали можливість написати  риси характеру нескореної  та геніальної жінки,  Лариси Петрівни Косач-Квітки.


Лютий 2023 р.
Ні, я жива! Я буду вічно жити!
Я в серці маю те, що не вмирає!

Цитату з монологу Мавки я використала як епіграф до уроку української літератури в групі №11 з нагоди продовження знайомства першокурсників із геніальною поетесою Лесею Українкою.
І наша Україна має те, що не вмирає! Це щира віра в Перемогу добра над злом! І ця правда й віра вічні, як молитва!


                                 

Цікаві факти про поезію

Інтерактивні плакати


Немає коментарів:

Дописати коментар